054-7778908 einavfeit@gmail.com

ויג'נאנה יוגה

ויג'נאנה יוגה

שיעורי ויג'נאנה יוגה
למתחילים ולממשיכים, לנשים ולגברים
שיעורי היוגה מתקיימים בפרדס חנה

"אני מגיעה למזרן לפגוש את עצמי.
לעיתים חווה שביעות רצון, לפעמים תסכול ולעיתים שמחה.
הכל נמצא. 
התרגול הוא מרחב לחקירה וחיפוש. מוזמנים."
/עינב פאיט, ויג'נאנה יוגה

יתכן והגעתם ליוגה בעקבות בקשה מסוימת. אולי זה הגב או רצון לגמישות. מוזמנים לבוא בפתיחות ללמוד ולחוות. למחרת תוכלו לחוש בגוף מה עורר בכם התרגול ולימים תזהו שהיוגה מעניקה לכם יותר ממה שביקשתם. ברוכים הבאים!

חשוב שתכבדו את יכולתכם בזמן השיעור ברגע הזה ותישארו קשובים לגוף ולתחושות.
אם תחושו בחוסר נוחות, עצרו ושתפו אותי, אוכל להציע וריאציה שמתאימה לכם, כך שתקבלו את התרגול המתאים לכם אישית.

יוגה ויג'נאנה מכילה את כל מרכיבי האימון הכוללים: ישיבה שקטה (מדיטציה), תרגילי נשימה (פראנהיאמה), תנוחות (אסנות) והרפיה בסוף השיעור. עקרונות הויג'נאנה יוגה מהדהדים בתרגול האישי שלי, בהוראה ובמפגש ביניהם. בשיעורים תפגשו סגנונות נוספים שליקטתי בדרך. 

השיעורים מתקיימים במועדון יוניקורן בפרדס חנה.
משך השיעור הוא שעה וחצי ומתאים למתחילים ולממשיכים.
5 מועדי שיעורים במהלך השבוע לבחירתכם: ראשון 8:25, שני 18:00, שלישי 8:30, חמישי 6:30 ושישי 8:30.
אפשר להגיע לחוות ולהכיר.

לראות את הגוף מבפנים

"באימון אנו עוסקים בהתבוננות, ועם הזמן רואים הרבה יותר, והרבה יותר מעודן.
לפי היוגה סוטרה ולפי כתבי האופנישאדות, הראייה המתעדנת הזו מובילה אותנו בסופו של דבר לראות דברים שלא דמיינו שנראה.
אנחנו יכולים, למשל, כשאנו מאוד קשובים פנימה, ממש לראות את הסרעפת. זו ראייה, אם כי לא ראייה של העין, והיא מדויקת להפליא.
הראייה יכולה להתעדן ללא גבול. אנחנו איננו צריכים בהכרח לשאוף או לרצות בכך, אבל עלינו לדעת שעלינו על דרך מסוימת שיכולה להוביל למקומות שלא ציפינו להם, ולא ידענו עליהם ולא דמיינו אותם.
כמו שילד בן 5 אינו יכול לדמיין את גופו ואת מחשבותיו כשהוא יהיה בן 15, כך אין אנו יכולים לדעת לאן הדרך תיקח אותנו. אך ניתן לומר כי אם נתמיד, יכולת הראייה שלנו תתעצם."
לב האימון, מחשבות על יוגה / אורית סן-גופטה

לקריאה נוספת באתר הרשמי של ויג'נאנה יוגה – אורית סן-גופטה.

ויג'נאנה יוגה

להתאמן, להרגיש, להבין – מבפנים

ויג'נאנה יוגה – זרם ייחודי ביוגה – אותו יסדה ופיתחה אורית סן גופטה, מורתי ב-8 שנים האחרונות.
ויג'נאנה יוגה נסמכת על המסורת של קרישנמצ'ריה – מורם של ב.ק.ס איינגר, פטבהיגו'יס מייסד שיטת האשטנגה וכן על משנתו של שרי אורבינדו.

יש שלושה מרכיבים מהותיים שחשוב לציין בכדי להבהיר את דרך האימון שלנו:
המרכיב הראשון

הוא המקום המרכזי של "פשוט לשבת" באימון. הדגש הרב שאנו שמים על איכות התודעה באימון האסנות (תנוחות) והפרניאמה (נשימות) מחייב אותנו לשבת. תפיסת עולם זו מסתמכת על המסורת החיה של היוגה הגורסת כי הכלי המרכזי לטיפוח התודעה היא מדיטציה, וכן על הספרות הקלאסית המתארת תמיד את המדיטציה כמרכיב מרכזי בזרמים השונים של היוגה.

המרכיב השני

הוא אימון המלמד הקשבה לתחושות הגוף ולהפעלתו על פי העקרונות. בתחילה פשוט עומדים על המזרון ומתרכזים פנימה. התנועה מתחילה בהורדת הידיים מטה מנמסטה. התודעה מחפשת את מגע כפות הרגליים עם האדמה, את ייצוב השלד מעל כפות הרגליים כך שכל חלק בשלד מצוי בהרמוניה עם יתר החלקים והשלד כולו מאורגן וניצב כיחידה אחת בין שמים וארץ. כאשר הידיים מתחילות לנוע מעלה אנו נותנים לשרירי השלד להיות רכים אך לא רופסים. התודעה נוכחת ומודעת לגוף ולחלל סביבו, ועם זאת שקטה ומכונסת. הידיים ממשיכות לעלות ולרדת ואנו מרוכזים בכוונון עדין של הגוף, ייצוב השלד וארגונו כך שימשיך להיות מחובר גם כאשר טווחי התנועה יתרחבו. אנו סורקים את השרירים ומכוונים אותם להיות נאמנים לצירי השלד, ומזכירים לעצמנו להיות קשובים ללא חדות מיותרת. התנועה תמשיך עכשיו למשך זמן רב ואנו מחפשים לנוע מתוך העקרונות כיחידה אחת, גוף ותודעה.

המרכיב השלישי

הוא הדגש הלימודי. בכדי להעמיק ביוגה יש צורך ללמוד את המסורת הכתובה, לפחות בחלקה. על כן כאשר התלמידים מביעים רצון להעמיק ביוגה ומגיעים לסדנאות, אימונים מיוחדים או שיעורים ארוכים, הם נחשפים לאט ובהתמדה לספרות יוגית.

שלושת המרכיבים האלה יחדיו – פשוט לשבת – (מדיטציה) , העקרונות ולימוד טקסטים היו להלך רוח ולדרך האימון שלנו.

מהי ויג′נאנה ?

הטאיטיריה אופנישאד, חיבור עתיק בן 2700, מלמד כי האדם וכן כל היקום  מורכבים מחמש ′קוֹשוֹת′ או שכבות: הפיסי, האנרגטי, המנטלי, ה"ויג′נאני" והמלא אושר.
שנקרה, אבי תורת הודנטה מסביר כי ויג′נאנה היא הבנה או ידיעה הנובעת לא מידע חיצוני שנלמד מפי מורה או מסורת בלבד. זוהי בהירות פנימית המתגלה לנו דרך ניסיון אישי. רמקרישנה ממשיך את פרשנותו באומרו – הידע והודאות כי האש קיימת בעץ זוהי ג′נאנה –ידיעה. אך לבשל אורז על האש הזו ,לאכול את האורז ולהיות מוזן ממנו זוהי ויג′נאנה- לדעת ולהבין מבפנים.
העקרונות המנחים, הכוללים את הרפיית הגוף, השקטת התודעה, ההתמקדות באמצעות הכוונה, ההשתרשות, החיבור, ההתרחבות והמודעות לנשימה – כל אלה מאפשרים לנו להיות קשובים פנימה ומבפנים לראות, לחוש, להבין ולפעול במיומנות .
קריאת דרך האימון שלנו בשם "ויג′נאנה יוגה" אינה אלא מתן הכרה לדבר-מה שמצוי בה מאז ומעולם, דבר-מה הטמון בלב לבה של הדרך שלנו: לחוש להבין ולהתאמן  – מבפנים.
[מתוך האתר של ויג'נאנה יוגה]

ימי שישי 08:30

ימי חמישי 06:30

ימי שלישי 08:30

ימי שני 18:00

ימי ראשון 08:25

מלאי עכשיו את פרטיך לקבלת הסילבוס לקורס ההתמחות למורי יוגה לנשים בהריון ולאחר לידה

הצלחת! בדקי את תיבת הדואר הנכנס שלך

Pin It on Pinterest

Share This